CANPOL 10/874 ланче за цуцла лажливка.

Zoom
 

Ланчето за цуцлата лажливка има практична шнола со која лесно се закачува за облеката на вашето бебе со цел да не ја изгуби цуцлата лажливка.

Characteristics:

Редовно чистете го ланчето. Пред првата употреба а потоа повремено ланчето измијте го со топла вода и благ детергент а потоа темелно исплакнете го. Немојте да го вриете.

Ingredients:

Шеќер, декстроза, овошен прав концентрат на сок од црна рибизла, јагоди, малини, капини, боровинки, екстракти; хибискус, листови од капина, цвет од портокал,регулатор на киселоста: лимонска киселина, витамин Ц. белковини. Без глутен.