BEBIVITA 1012 Компир и Морков со Пченка каша 190 гр.

Каша од компир и морков со пченица за деца од 4 месеци.

Characteristics:

Потребната количина од кашата за оброк извадете ја од тегличката. Остатокот од кашичката добро затворете го и чувајте го во фриждер, и употребете го за 3 дена. Употребувајте само пластична лажичка.

Ingredients:

Малтодекстрин, лактоза, белковини од сирутка, сончогледово масло богато со олеинска киселина, палмино масло, рибино масло.