CANPOL 18/316 резервна цуцла со среден проток за стандардно шише

Zoom
 

Резервна цуцла со спор проток наменета за деца над 3 месеци, за стандардно шише се силиконски потполно провидни, без вкус и долготрајни. Одговараат на сите стандардни шишања и ги намалуваат грчевите кај новороденчињата.

Characteristics:

Пред првата употреба стерилизирајте ја цуцлата во вода која врие 5 минути, потоа оставете ја да се олади и со благо притискање истиснете ја водата од цуцлата. Пред секоја употреба исперете ја цуцлата со топла вода и благ сапун а потоа потолно исплакнете ја.

Ingredients:

Тиква, компир, омега-3 масни киселини, масло од репка. Без глутен. Без додаток на ароми и згуснувачи.