BEBIVITA 1094 Јагода со Јогурт каша 190 гр.

Каша од јагода со јогурт за деца од 7 месеци. Богато со калциум.

Characteristics:

Потребната количина од кашата за оброк извадете ја од тегличката. Остатокот од кашичката добро затворете го и чувајте го во фриждер, и употребете го за 3 дена. Употребувајте само пластична лажичка.

Ingredients:

Оризово брашно, брашно од семе од рогач, шеќер, малтодекстрин, растително масло. Не содржи глутен.