BECUTAN Детско млеко за сончање SPF 30 150 мл.

Zoom
 

Млеко за сончање за деца со СПФ 30.

Characteristics:

Се нанесува на сува кожа пред секое изложување на сонце. И на секои 2 часа при престојот на сонце.

Becutan млекото за сончање СПФ 30/ Becutan High Protection Sun Milk SPF 30 содржи УВА+УВБ - филтри кои обезбедуваат сигурна заштита на бебешката и на детската кожа од ултравиолетовите зраци.

Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата.

Во својот состав содржат:
маслиново масло, ја хидрира кожата и дејствува против појава на црвенило;
екстракт од камилица, ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
витамин Е, ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
Д-пантенол, ја хидрира кожата.

Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:
Се нанесува на сува кожа, 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
Се препорачува почесто да се нанесува.
Внимавајте!
1 единица фактор овозможува 10 минути заштита од сонце.
Не се изложувајте на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот
(ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
Бебињата и малите деца да не се изложуваат директно на сонце.