BECUTAN Детска крема за сончање SPF 50 75 мл.

Zoom
 

Крема за сончање за деца со висока заштита. Водотпорен.

Characteristics:

Се нанесува на сува кожа пред секое изложување на сонце. И на секои 2 часа при престојот на сонце.

Becutan кремот за сончање СПФ 50/ Becutan High Protection Sun Cream SPF 50, содржи УВА+УВБ - филтри кои обезбедуваат сигурна заштита на бебешката и на детската кожа од ултравиолетовите зраци.

Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата.

Во својот состав содржат:
маслиново масло, ја хидрира кожата и дејствува против појава на црвенило;
екстракт од камилица, ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
витамин Е, ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
Д-пантенол, ја хидрира кожата.

Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:
Се нанесува на сува кожа, 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
Се препорачува почесто да се нанесува.
Внимавајте!
1 единица фактор овозможува 10 минути заштита од сонце.
Не се изложувајте на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот
(ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
Бебињата и малите деца да не се изложуваат директно на сонце.