BEBIVITA 1092 Праска и Мракуја со Јогурт каша 190 гр.

Каша од праска и маракуја со јогурт за деца од 7 месеци.

Characteristics:

Потребната количина од кашата за оброк извадете ја од тегличката. Остатокот од кашичката добро затворете го и чувајте го во фриждер, и употребете го за 3 дена. Употребувајте само пластична лажичка.

Ingredients:

Белковини од сируткс, малтодекстрин, обезмастено млеко (содржи лактоза), масло од репка, олеинат од палмино масло, млеко , соја лецитин.