CANPOL 35/006 мек некапечки жлеб за чаша/шише

Zoom
 

Некапечка чаша со силиконски жлеб не ги иритира осетливите непца на детето. Специјалните рачки овозможуваат лесно држење на чашата во детските рачиња. По отстранувањето на рачките чашата станува спортска чаша за постари деца.

Characteristics:

Пред првата и пред секоја употреба исперете ја цуцлата и шишето со топла вода и благ сапун а потоа потолно исплакнете ја.

Ingredients:

Шеќер, декстроза, екстракт од хибискус, концентрат сок од малина, екстракт од шипка, природна арома, регулатор на киселоста: лимонска киселина, белковини. Без глутен.