ALLPRESAN 3 Пена-крем за стапала 10% уреа, 125мл

ALLPRESAN 3 Пена-крем за стапала 10% уреа, 125мл
489,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043431C
favorite_border

Опис на производот

Пена-крем за многу сува кожа на стапалата.

BarrioExpert® технологија плус 10% уреа.

Овозможува интензивна хидратација и штити од појава на габички на стапалата. Брзо се апсорбира без маснотии. Патентираната BarrioExpert® технологија ја штити и зајакнува кожата преку создавање на заштитна мрежа која и овозможува на кожата да дише.

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав: вода, уреа, децил олеат, октилдодеканол, бутан, цетил алкохол, пропан, стеаринска киселина, глицерин, пропанедиол, глицерил стеарат, алантоин, екстракт од лист од северноамерикански даб (Hamamelis virginiana), палм глицериди, калиум лауроил пченични амино киселини, каприлоил глицин, сорбитол, натриум лауроил саркозинат, глукуронска киселина, рамноза, гликоза. Да не се чува на температури над 25°С.

Употреба: Протресете добро пред употреба. Се препорачува да се користи наутро и навечер. Доволна е мала количина.

Само за надворешна употреба.

Мерки на претпазливост: може да се распрсне ако се загрее. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на топлина. Да не се прска на отворен пламен или други извори на топлина. Да не се продупчува, дури и по употреба. Да се заштити од сончева светлина. Да не се изложува на температури над 50°С. Исклучително запалив аеросол. Да се чува на места недостапни за деца. Да се користи само во добро проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се