BIOAGROS Vegee Органски вегански чипс без глутен, 85 г

Bioagros vegee organic veggie snack cips chips organski vegan veganski
BIOAGROS Vegee Органски вегански чипс без глутен, 85 г
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041620C
favorite_border

Опис на производот

  • Вегански чипс
  • Без глутен
  • Органски сертифициран производ
  • Печен чипс – содржи 60% помалку масти од вообичаено подготвениот чипс
  • Погодно за вегани
  • Чипсот се подготвува со печење, не се пржи
  • Печењето е на ниска темература, со цел да се задржи вкусот

Нето-тежина: 85 г

Содржина

Состојки: скроб од компир* 51%, пченкарно брашно*,сончогледово масло*, снегулки од компир* 9%,дехидриран зеленчук* (морков*, цвекло*, домат*, спанаќ*, брокули*) 4%, зачин* со морска сол(малтодекстрин*, морска сол, шеќер*, екстракт од квасец*, сончогледово масло*) 4,5%, сол.

*oд органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се