BIODERMA Photoderm Спреј со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+, 100 мл

BIODERMA Photoderm Спреј со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+, 100 мл
1.477,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046535C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Photoderm Mineral SPF 50+ / UVA 26

  • 100% минерални УВА/УВБ филтри за кожа подложна кон алергии на сонце и хемиски филтри

Создаден од 100% минерални УВА/УВБ заштитни филтри (без хемиски филтри) Photoderm Mineral е наменет за кожа подложна кон алергии на хемиски филтри. Покрај високата површинска УВА/УВБ заштитна активност Photoderm Mineral овозможува и анти-оксидативно дејство благодарение на присуството на витамин Е, кој ги штити клетките од оштетувања од УВ зрачење.

  • Водоотпорно
  • Без парфем
  • Некомедогено
  • Фотостабилно
  • За лице и тело
  • За бебиња над 6 месеци, деца и возрасни

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: Неколку пати дневно пред изложување на сонце. Нанесете рамномерно и во доволни количини (помала количина од производот го налмалува нивото на фотозаштита). Повторно нанесете особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се