THE BRIDGE Био десерт од ориз и какао, 4 x 110 мл

THE BRIDGE Био десерт од ориз и какао, 4 x 110 мл
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031966C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Десерт од ориз и какао
  • Без глутен
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани

Пакување: 4 x 110 мл

Содржина

Состојки: вода, италијански ориз* (14,4%), шеќер од шеќерна трска*, сончогледово масло*, какао со ниска масленост* (2,5%), какао путер*, скроб од тапиока*, морска алга (Lithothaminum calcareum 0,4%), масло од шафран*, морска сол.

Средство за згуснување: брашно од семиња од рогач*, карагенан.

Може да содржи траги од соја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се