THE BRIDGE Био десерт од овес и ванила, 4 x 100 мл

THE BRIDGE Био десерт од овес и ванила, 4 x 100 мл
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031969C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски десерт од овес и ванила
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани

Пакување: 4 X 100 мл

Содржина

Состојки: вода, овес* (12%), шеќер од шеќерна трска*, сончогледово масло*, какао путер*, скроб од тапиока*, природна арома на ванила*, морска алга (Lithothaminum calcareum 0,4%), морска сол, ванила стапчиња* (0,05%), масло од шафран*.

Средство за згуснување: брашно од семиња од рогач*, карагенан. 
*Од органско производство.
Може да содржи траги од соја.

Да се чува на ладно и суво место.
По отворање да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 3-4 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се