CANPOL Резервна цуцла со брз проток за стандардно шише (12+ месеци)

CANPOL Резервна цуцла со брз проток за стандардно шише (12+ месеци)
36,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022371C
favorite_border

Опис на производот

  • Резервна цуцла со брз проток на течности
  • Наменета за деца над 12 месеци

Пакување: 1 цуцла

Содржина

Состав: Силикон (Силиконска цуцла).

Цуцлите за стандардни шишиња се силиконски–потполно провидни, без вкус и долготрајни.

Карактеристики: Одговараат за сите стандардни шишиња. Возраста која е означена на секоја цуцла треба да се сфати како препорака.

Начин на одржување: Не користите средства за дезинфекција. Цуцлата не ја вријте и не ја стерилизирајте. Фрлете ја цуцлата кога ќе ги забележите првите знаци на оштетување и заменете ја со нова.

Начин на употреба: Силиконските цуцли се користат како резервни цуцли за шишиња со стандардна широчина на грло. Цуцлата менувајте ја на секои 3 месеци откако ќе почнете да ја употребувате. Тврдата вода, овошниот сок или чај може да остави дамки или талог на цуцлата, но тоа не го менува нејзиниот состав.

Предупредување: Цуцлата никогаш не ја употребувајте како цуцла лажалка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се