CATALYSIS Viusid Прашок, 21 кесичка

CATALYSIS Viusid Прашок, 21 кесичка
1.239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019544C
favorite_border

Опис на производот

VIUSID е природен нутритивен препарат кој помага да се одржат активни и силни функциите на сите органи. VIUSID е докажан ефикасен имуномодулатор со антивирусни, антианемични, антиоксидативни и антиинфламаторни својства. VIUSID е дополнување на третманот на вирусни или бактериски респираторни инфекции.,го намалува времето на закрепнување и доведува до рамнотежа на имунолошкиот систем, заштитувајќи ве и помагајќи му на вашето тело во лекувањето на вирусни заболувања.

За зголемување на имунолошката реакција при сите процеси кои предизвикуваат имунодефициненција, посебно при хепатитис Б и Ц, ХИВ, херпес симплекс и ХПВ, варичела, херпес зостер и инфлуенца.

  • Прашок за перорален раствор за возрасни и деца над 6 години!

Содржи:

  • Глукозамин
  • Амино киселини (аргинин и глицин)
  • Растителни состојки (екстракт од сладок корен – глициризини кои помагаат во стимулација на имуниот систем)
  • Витамини (витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имуниот систем и ги штити клетките од оксидација и витамини од Б групата - пантотенска киселина, витамин Б6, витамин Б12 и фолна киселина)
  • Цинк - силен антиоксиданс кој ги штити клетките од оксидативен стрес

Пакување: 21 кесичка од 4 г

Содржина

Содржи: 3 (три) кесички содржат: малтодекстрин, глукозамин сулфат калиум хлорид  2000 мг, Л-аргинин 2000 мг, киселина (јаболкова киселина), Л-глицин 1000 мг, арома (арома на портокал), киселина (лимонска киселина), алфалфа екстракт (Medicago sativa L.) 120 мг, екстракт од сладок корен*** (Glycyrrhiza glabra L. обезбедува моно амониум глициризинате 100 мг, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) 60 мг (75% ПДВ*), засладувач (аспартам**), цинк сулфат 15 мг (6 мг цинк, 60% ПДВ*), мед 12 мг, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), пантотенска киселина (Д-калциум пантотенат) 6 мг (100% ПДВ*), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 1.8 мг, 128.6% ПДВ*), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина) 200 мкг (100% ПДВ*)  и витамин Б12 (цијанокобаламин) 0.9 мкг (36% ПДВ*).

*препорачано дневно внесување.

Производот содржи засладувач - аспартам. Содржи извор на фенилаланин. Производот содржи сладок корен. Доколку имате висок крвен притисок избегнувајте прекумерна консумација на производот. Производот содржи школки.

Употреба:

  • Деца над 6 годишна возраст: 1 (една) кесичка на секои 12 часа
  • Возрасни: 1 (една) кесичка на секои 8 часа

Содржината на кесичката се раствара во вода или овошен сок (околу 150 мл). Да не се користи во период подолг од 6 седмици без консултација на лекар.

Бремените жени и доилките треба да се консултираат со лекар пред употреба на било кој производ Viusid може да се употребува за време на бременост и доење.                                          

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се