C&C Manuka IAA® 15+ Крем за обновување и нега на кожа на бебиња со 20% манука мед 40 мл

C&C Manuka IAA® 15+ Крем за обновување и нега на кожа на бебиња со 20% манука мед 40 мл
450,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
045056C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Крем за обновување и нега на кожа на бебиња со 20% манука мед IAA® 15+  

  • Без парабени
  • Без алкохол
  • Без конзерванси
  • Без алергени
  • Органска козметика
  • 100% состојки од природно потекло

Мануката е грмушкасто растение, од фамилијата чајно дрво, кое расте како диво растение во недопрените предели во Нов Зеланд.

Листовите и кората од ова дрво, познати по своите благопријатни својства за обновување и смирување на кожата, биле користени од Тохунга, маорски исцелител, кој ги нанесувал директно на кожата.

Манука медот IAA® денес се користи поради своите единствени научно докажани својства.

Овој крем со 20% манука мед IAA® 15+ со благопријатни и антибактериски својства ги смирува и интензивно ги обновува оштетените или чувствителни делови на бебешката кожа.

Ознаката IAA® која се наоѓа на овој производ е гаранција за ефикасност и ја означува антибактериската активност на манука медот.

Систематски тестирани во лабораторија, производите од манука медот кои имаат антибактериско дејство еднакво на воден раствор од 15% фенол ја имаат ознаката 15+.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состојки од органско производство.   

99,93% од вкупните состојки се од природно потекло.

18% од вкупните растителни состојки се од органско производство.   

Избран за најдобар органски производ за 2014 година!

  • Благодарение на моќното дејство на манука медот, наменет е за обновување и грижа на чувствителната и иритирана бебешка кожа
  • Ова е идеален крем за третирање на оштетени места, црвени дамки, напукнувања на кожата, убоди, егзема

Есенцијален органски крем, омилен природен третман на мајките.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се