COLGATE Proclinical 150 Електрична четка за заби

COLGATE Proclinical 150 Електрична четка за заби
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049793C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Електрична четка за заби.

За возрасни и деца над 8 години.

  • Помага за отстранување на плакот
  • Со флексибилни тенки влакненца и заменлива глава
  • Тајмер од 2 минути

Colgate Proclinical 150 е иновативна четка за заби со батерии и звучни вибрации со 20000 движења во минута, со тенки и флексибилни влакна за повеќенасочни движења за супериорно и нежно четкање.

Четката е тенка и лесна, дизајнирана за лесно ракување.

Пакување: електрична четка со 2 ААА батерии.

Содржина

Упатство за чистење: по употреба, исплакнете ја главата на четката темелно, протресете за да го отстраните вишокот вода и чувајте ја во вертикална положба.

Замена на батериите: цврсто држете го долниот дел од рачката додека го ротирате горниот дел во насока спротивно од стрелките на часовникот. Вметнете две нови ААА батерии, како што е наведено во рачката на четката и завртете го горниот дел во насока на стрелките на часовникот за да го затворите.

Замена на главата на четката: нежно повлечете ја главата на четката додека ја држите рачката и цврсто притиснете на новата глава на четката за да ја поставите на место.

Стоматолозите препорачуваат менување на четката за заби на секои 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се