CORINE de FARME 3 во 1 Маска за коса, 300 мл

CORINE DE FARME 3in1 hair Mask Nourishes maska za kosa 300ml
CORINE de FARME 3 во 1 Маска за коса, 300 мл
338,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055205C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME 3 во 1 Маска за коса која ја храни, обновува и зајакнува сувата, оштетена или кршлива коса од коренот до краевите. Обезбедува мекост и помага во расчешлување на косата. Оваа формула не содржи силикони, што овозможува пријатно и природно чувство на косата.

 • За сува и оштетена коса
 • Косата лесно се отплеткува
 • Со шеа путер* и провитамин Б5* 
 • Со 97% состојки од природно потекло
 • Без силикони и парабени
 • Формулирано под фармацевтска контрола
 • Дерматолошки тестирано

Пакување: 300 мл.

Шеа путер

Шеа путерот е познат по своите хидратантни, ресторативни и омекнувачки својства. Посебно е богат со олеинска киселина Таа содржи и природни антиоксиданси (витамини А и E).

Провитамин Б5 / Пантенол е познат по овие својства:

 • Зајакнувач на косата: ја обновува и зајакнува косата од коренот до врвовите
 • Ја прави поцврста, посјајна и полесна за обликување, без да ја масти
 • Учествува во растот на косата
 • Го смирува чувствителниот скалп

Содржина

Состав: вода, цетеарил алкохол, дистеароилетил димониум хлорид, шеа путер, цетил естери, масло од семе на рицинус, парфем, натриум бензоат, лимонска киселина, хидрогенизирано рицинусово масло, калиум сорбат, хидролизиран кератин, пантенол, карнауба восок, натриум хидроксид.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Употреба: 2 до 3 пати неделно нанесете по целата должина на измиена и влажна коса. Оставете да делува 5 минути и темелно исплакнете.

Мерки на претпазливост: Да се чува на места подалеку од деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се