CORINE de FARME Baby Хидратантен лосион за бебе со органски невен, 500 мл

CORINE de FARME Baby Хидратантен лосион за бебе со органски невен, 500 мл
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023660C
favorite_border

Опис на производот

  • Хидратантен лосион за бебе со органски невен
  • 100% од природно потекло
  • Не содржи парабени, феноксиетанол, алкохол и сапун
  • Дерматолошки и педијатриски тестирано
  • Хипоалергенски

Хидратантниот лосион за бебиња е специјално развиен да ја чисти и штити чувствителната кожа на бебето од самото раѓање. Збогатен со органски невен познат по своите својства за ублажување.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, изопропил палмитат, каприлик/каприк триглицерид, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, ПЕГ-100 стеарат, сорбитан каприлат, карбомер, парфем, пропанедиол, бензоева киселина, натриум хидроксид, динатриум ЕДТА, екстракт од цвет од невен, лимонска киселина.

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата.Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање

Не содржи: парабени, фенокситанол, алкохол и сапун, хипоалергено.

Употреба: ставете од лосионот на памучна вата и нежно исчистете ја кожата.

Не се плакне.

Погодно и за чистење на лице.

Мерки на претпазливост: Не се употребува на воспалена или оштетена кожа.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се