CORINE de FARME Балсам-регенератор за коса со масло од арган, 500 мл

CORINE de FARME Балсам-регенератор за коса со масло од арган, 500 мл
342,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047805C
favorite_border

Опис на производот

  • Балсам со масло од арган
  • За сите типови на коса
  • Со 98% природно потекло
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Балсам, збогатен со масло од арган, познат по своите омекнувачки и ревитализирачки својства, интензивно ја потхранува косата.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, цетеарил алкохол, бехентриумониум хлорид, цетил естери, парфем, цетримониум хлорид, лимонска киселина, натриум бензоат, поликватерниум-22, калиум сорбат, изопропил алкохол, масло од арган, глицерин, лимонен, пченкарен скроб, екстракт од кафена алга Cystoseira Compressa, глуконолактон, бензил алкохол, натриум хидроксид, дехидроацетна киселина, калциум глуконат.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: нанесете по целата должина на измиена и влажна коса. Оставете да делува неколку минути и темелно исплакнете.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Да се чува на места подалеку од деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се