CORINE de FARME BIO Organic Pure Органска мицеларна вода, 500 мл

CORINE de FARME BIO Organic Pure Органска мицеларна вода, 500 мл
359,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046373C
favorite_border

Опис на производот

  • Со органски екстракт од алое вера
  • За чувствителна кожа
  • Не содржи мириси
  • Хипоалергено
  • Ecocert сертифицирана формула

Адаптирана и тестирана на чувствителна кожа која реагира на надворешни влијанија.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, натриум левулинат, полиглицерил-4 капрат, поли-глицерил-6 каприлат, натриум бензоат, каприлик/каприл глукозид, лимонска киселина, екстракт од алое вера*.
*состојки од органско производство
 

99% од вкупните состојки се од природно потекло
10% од вкупните состојки се од органско производство

Мерки на претпазливост: Да не се користи на иритирана и оштетена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се