CURAPROX CS 1009 Четка за ортодонтски апарати

CURAPROX CS 1009 Четка за ортодонтски апарати
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
018689C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Четка за заби CS 1009 е идеална за четкање на секој заб поединечно, за нежно и ефикасно чистење на работ помеѓу забот и непцето, без повреда на истото. Четката има само еден сноп на влакна и заоблена глава, што овозможува влакната целосно да се прилагодат на анатомијата на работ на непцето.

Влакна од CUREN® материјал должината им е 9 мм, нивниот дијаметар изнесува 0.12 мм и снопот е округло засечен.

Четка за заби CS 1009 е соодветна за употреба кај пациенти со фиксен ортодонтски апарат кај оние кои имаат изолирани и неправилно поставени заби импланти или мостови.

Содржина

Употреба:

  • За чистење заб по заб
  • За чистење околу брикетите од ортодонтскиот апарат

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се