DOVES FARM Freee Сода бикарбона без глутен, 200 г

DOVES FARM Freee Сода бикарбона без глутен, 200 г
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
023632C
favorite_border

Опис на производот

  • Сода бикарбона
  • Без глутен
  • Средство за нарасување на тесто

Пакување: 200 г

Содржина

Состојки: натриум бикарбонат.

Состојките во состав на производот имаат потекло од различни земји.

Информации за алергени: производот не содржи глутен, млеко, кикирики, јајца и соја.

Начин на употреба: наменето за рецепти каде наместо прашок за печиво се користи сода бикарбона, на пример некои видови на кифли, мафини или бисквити. Содата претставува алкално сретство за нараснување кое најчесто се комбинира со состојка со кисела pH.

Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се