DOVES FARM Мешавина за колачиња со чоколадни парчиња, без глутен, 350 г

DOVES FARM Мешавина за колачиња со чоколадни парчиња, без глутен, 350 г
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048749C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Мешавина за колачиња со чоколадни парчиња
  • Без глутен
  • Без кикирики, млеко, јајца
  • За 12 колачиња

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: мешавина од брашна (ориз, компир, тапиока, пченка, хелда), шеќер, парчиња чоколадо 18% (какао маса, шеќер од трска, какао путер, природна арома на какао), средство за нараснување (моно-калциум фосфат и натриум бикарбонат), сол, згуснувач (ксантан гума).

Парчињата чоколадо содржат минимум 70% какао.

Информации за алергени: производот не содржи глутен, кикирики, млеко и јајца.  

Употреба: Додадете само масло и вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се