DR. HAUSCHKA Паста за заби со лимон и сол, 75 мл

DR. HAUSCHKA Паста за заби со лимон и сол, 75 мл
273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
020512C
favorite_border

Опис на производот

Освежителна паста за заби со лимон и сол. Темелно го отстранува денталниот плак, помагајќи во заштита на чувствителните заби, спречувајќи формирање на забен камен. Исто така, ги зајакнува непцата и ја стабилизира вашата орална флора, за долготраен свеж здив при секое чистење.

  • Не содржи додадени флуориди или сурфактанти

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Maris Aqua, Calcium Carbonate, Aqua, Sorbitol, Glycerin, Maris Sal, Hydrated Silica, Parfum*, Xanthan Gum, Chondrus Crispus Extract, Limonene*, Linalool*, Citral*, Hamamelis Virginiana Leaf Water, Solum Diatomeae, Kaolin, Pistacia Lentiscus Gum, Peat Moss Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Xanthophyll.

*од природни есенцијални масла.

  • Не содржи натриум лаурил сулфат, флуориди и шеќер.

Употреба: се користи колку едно зрно грашок два пати на ден. четкајте ги забите 2 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се