ERIC FAVRE Special Kid Сируп против алергија, 125 мл

ERIC FAVRE Special Kid Сируп против алергија, 125 мл
309,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
047450C
favorite_border

Опис на производот

Сируп со пријатен вкус на малина.

Содржи состојки од природно потекло - растителни екстракти, добро познати во заштита на организмот и ослободување од симптомите на алергија.

Special Anti-Allergy е производ наменет за:

  • Заштита од алергии
  • Ослободување од симптоми на алергија
  • Зајакнување на имуниот систем

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав:
10 мл сируп содржи:   

- Екстракт од коприва (Urtica dioica extract) 2000 мг
- Екстракт од  црна рибизла (Ribes nigrum extract) 2000 мг
- Екстракт од  ехинацеа (Echinacea purpurea extract) 1200 мг
- Екстракт од шипинка (Rosa canina extract) 2000 мг
- Екстракт од тегавец (Plantago lanceolata extract) 8 мг

Состојки:

- вода

- екстракти на: коприва, црна рибизла, ехинацеа, шипинка, тегавец

- фруктоза

- природна арома на малина

- киселина: лимонска киселина

- конзерванси: калиум сорбат, натриум бензоат

- засладувач: сукралоза

- згуснувач: ксантан гума

Како резултат на природните состојки во состав на SPECIAL KID сирупите како и отсуството на вештачки бои, бојата и изгледот на сирупот може да варираат.
 

Производот не содржи: глутен.
Производот содржи: шеќер и засладувач.

Употреба:

  • Деца до 5 години: 5 мл (една кафена лажичка) на ден
  • Деца над 5 години: 10 мл (една супена лажица) на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се