ERIC FAVRE Special Kid Сируп за рехидратација, 125 мл

ERIC FAVRE Special Kid Сируп за рехидратација, 125 мл
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045777C
favorite_border

Опис на производот

Special Kid Rehidration е производ наменет за рехидратација односно надоместување на течности, шеќер и електролити при состојби на дехидратација кај децата.

Special Kid Rehidration е во форма на сируп со пријатен вкус на јагода.

Пакување: 125 мл

Содржина

Содржи: декстроза, магнезиум, натриум, калиум, цинк.

Употреба:

Деца до 5 години: по 10 мл (една лажица) разредени во 50 мл вода или друг напиток.  Употребата зависи од потребите на детето и степенот на дехидратација.

Деца над 5 години: по 20 мл (две лажици) разредени во 100 мл вода или друг напиток. Употребата зависи од потребите на детето и степенот на дехидратација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се