ESENSA Пропомел Ц со прополис + витамин Ц, 30 ориблети без шеќер

ESENSA Пропомел Ц со прополис + витамин Ц, 30 ориблети без шеќер
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
021219C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Propomel C Ориблети содржат екстракт од прополис и витамин Ц. Прополисот претставува природна заштита на здравјето на грлото, усната шуплина, непцата и горните дишни патишта.

Воедно може да се употребува превентивно кога постои ризик од инфекции, било да се истите предизвикани од бактерии, вируси, габички или паразити. Витаминот Ц помага во намалување на заморот и заштита на клетките од оксидативен стрес. Propomel C ориблетите се природен штит на имунолошкиот систем.

Придонесуваат:

  • За нормално функционирање на имунолошкиот систем
  • За одржување на функцијата на непцата, забите, усната шуплина горните дишни патишта
  • За намалување на заморот
  • За заштита на клетките на организмот од оксидативен стрес

Пакување: 30 ориблети

Содржина

Состав: прополис, витамин Ц. Propomel C ориблетите не содржат шеќер и вештачки засладувачи. Аромата од портокал им дава пријатен вкус на ориблетите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се