ESI Aloe Fresh Хомеопатска паста за белеење заби 100 мл

ESI Aloe Fresh Хомеопатска паста за белеење заби 100 мл
185,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
023901C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

За природно бела насмевка.

Помага за белеење на забите од чај, кафе, црвено вино, пушење, пожолтени заби. Оваа паста за заби содржи единствена  комбинација на природни активни состојки:

  • Алое вера - омекнувачки ефект
  • Силициум - природен избелувач
  • Исландски лишај - прочистувачка активност против дамки на забите
  • Липа - против дамки на забите
  • Масло од чајно дрво - природен антисептик
  • Пеперминт и ментол - природни додатоци за вкус со ладечко дејство
  • Карбоксиметилкитосан - нормално pH во устата со продолжено дејство

Пакување: 100 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се