EUCERIN AtopiControl Смирувачки лосион за тело 12% ОМЕГА, 250 мл

EUCERIN AtopiControl Смирувачки лосион за тело 12% ОМЕГА, 250 мл
1.277,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012360C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin AtopiControl Смирувачкиот лосион за тело е комбинација од концентрирани омега 6 масни киселини (масло од ноќниче и масло од семки од грозје) и смирувачкиот ликохалкон А (екстракт од корен на кинеска ликорица), со кои ја обновува и зајакнува природната бариерна функција на кожата. Нанесете еднаш или два пати дневно или како дополнителна нега во комбинација со Eucerin AtopiControl Интензивен смирувачки крем за време на акутните фази со воспаление.

При редовна употреба се смирува јадежот и чувството на затегнатост на кожата, а кожата е значајно помека и помазна. Клиничките и дерматолошките иследувања докажуваат дека Eucerin AtopiControl Смирувачкиот лосион за тело е погоден за нега на атопична кожа за бебиња, деца и возрасни.

Формулата на производи не содржи додатоци за мирис, бои и парабени, за да се минимизира ризикот од иритации и алергии.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, течен парафин, масло од семе од витис винифера, масло од ноќниче, октилдодеканол, ПЕГ-7 хидрогенизирано рицинусово масло, диметикон, екстракт од корен од глицириза инфлата, церамид НП, токоферол, озокерит, сорбитан изостеарат, метокси ПЕГ-22/додецил гликол кополимер, ПЕГ-45/додецил гликол кополимер,ПЕГ-2 хидрогенизирано рицинусово масло, хидрогенизирано рицинусово масло, аскорбил палмитат, лимонска киселина, натриум цитрат, магнезиум сулфат, БХТ, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол, калиум сорбат

Употреба: За надворешна употреба. Нанесете еднаш или два пати дневно или толку често колку што е неопходно. За подобар ефект на кожата за време на акутните фази со воспаление, најдобро е да го комбинирате со Eucerin AtopiControl Интензивниот смирувачки крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се