EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Day Cream SPF 15 63485 for dry skin dneven krem za suva koza so hijaluronska kiselina
EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл
2.027,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007562C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler Day cream Дневен крем за лице за сува кожа со СПФ 15.

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. Пополнува: високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. Стимулира: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. Заштитува: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

СПФ 15 + УВА заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Идеална основа за шминка.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyrospermum Parkii Butter, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Mica, Silica, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum, CI 77891.

Употреба:

Нанесете наутро со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја деликатната зона околу очите. За надворешна употреба.

За надворешна употреба. Да се чува на температура до 25°С. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се