EUCERIN UreaRepair Plus 30% Urea Крем за локален третман, 75 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 30% Urea Крем за локален третман, 75 мл
886,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044968C
favorite_border

Опис на производот

Како резултат на механички притисок или триење, на кожата може да се образуваат многу суви, груби и лушпести делови, особено на лактите, стапалата, рацете и колената.

  • Ги измазнува сувите, груби и лушпести делови на кожата
  • Ексфолира и ја прави кожата мазна и мека

Eucerin® UreaRepair PLUS Крем со 30% уреа содржи уникатна комбинација од:

  • Високо концентрирана 30% уреа за нежна ексфолиација
  • Природните хидратантни фактори ја задржуваат влагата во кожата и така ја подобруваат хидратацијата
  • Серамиди – ја зајакнуваат кожната бариера и ја намалуваат загубата на вода

Резултат: видно помазна и еластична кожа после 1 седмица и непрекинато подобрување при редовна употреба. Погоден како дополнителна нега за хиперкератотични состојби на кожата, жуљеви, волчји очи или таканаречени „курје очи“ (калуси и клавуси) и псоријатични плаки.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Aqua, Urea, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Lactate, Decyl Oleate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Arginine HCL, Chondrus Crispus Extract, Ceramide NP, Cholesterol, Helianthus Annuus Seed Oil, Alanine, Carnitine, Glycine, Lactic Acid, Sodium PCA, Sodium Chloride, Decylene Glycol, Pentylene Glycol.

Употреба: За надворешна употреба.

Нанесете локално на сувите, груби и лушпести делови на лактите, стапалата, рацете и колената. Не нанесувајте на оштетена кожа и не на целото тело. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се