FLEURANCE Богат крем со арган, 50 мл

FLEURANCE Богат крем со арган, 50 мл
771,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028339C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Argan cream

  • Крем со арган
  • За сува и многу сува кожа
  • Органска козметика

Маслото од арган е богато со омега-6 и витамин Е. Овој производ за нега на кожата со високо хранливи својства (масло од арган, масло од јојоба, шеа путер) ја хидрира кожата и ја зголемува нејзината еластичност и сјај.

Кожата е интензивно хидрирана*, еластична и сјајна, дури и во екстремни климатски услови. Идеална за сува и многу сува кожа.

*Хидратација на горните слоеви на кожата. 84% подобрена хидратација во студија направена на 10 волонтери, 8 часа по употреба на кремот.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, шеа путер*, масло од семе на јојоба*, глицерил стеарат цитрат, глицерин**, масло од арган*, олеински/линолеински/линоленски полиглицериди, маслиново масло децил естери, пчелин восок, сквален, токоферол, парфем, ксантан гума, олеинска киселина, натриум хидроксид, дехидрооцетна киселина, бензил алкохол, линалол, лимонен.

*состојки од органско производство

**направено со органски состојки

98% од вкупните состојки се од природно потекло.
99% од вкупните растителни состојки се од органско производство.
33% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: Нанесете обилно на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се