FLEURANCE Хидратантен крем со алое вера, 50 мл

FLEURANCE Хидратантен крем со алое вера, 50 мл
441,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028334C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Moisturising cream with aloe vera

  • Хидратантен крем со алое вера
  • За сите типови на кожа
  • Органска козметика

Хидратантен крем, формулиран за одржување на хидратација на кожата и заштита на нејзината природна структура. Внимателно одбраните активни состојки (алое вера, шеа путер и масло од јојоба) ја негуваат и штитат кожата. Нежната текстура брзо навлегува во кожата и ја прави мека и еластична.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, масло од семе на јојоба*, коко-каприлат/капрат, глицерин, каприлик/каприк триглицериди, глицерил стеарат цитрат, цетеарил алкохол, олеински/линолови/линоленски полиглицериди, шеа путер*, пчелин восок, сок од лист од алое вера*, токоферол, парфем, ксантан гума, натриум хидроксид, дехидрооцетна киселина, бензил алкохол, линалол, цитронелол.

*состојки од органско производство.

  • 98% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 26% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: нанесете на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се