FLEURANCE Ревитализирачки дневен крем со матичен млеч, 50 мл

Fleurance Nature revitalising day cream anti wrinkle, with royal jelly revitaliziracki dneven krem protiv brcki so maticen mlec
FLEURANCE Ревитализирачки дневен крем со матичен млеч, 50 мл
827,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028336C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Revitalising day cream

  • Дневен ревитализирачки крем со матичен млеч
  • За сува кожа
  • Со ефекти против стареење, против брчки
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Овој дневен крем од матичен млеч, состојка со ревитализирачки својства и заштитен антиоксидантен комплекс од гоџи бери, темјанушка и морски зрнастец, го спречува стареењето и истовремено ја хидрира* и израмнува површината на кожата. Екстрактот од пупка од бука ја спречува појавата на брчки. Со својата богата текстура и благ марис, овој дневен крем ја прави вашата кожа убава, еластична и мазна.

Докажана ефикасност: 90% од жените кои го тестираа производот пријавиле ефект против стареење. *Хидратација на горните слоеви на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода од стебло на јачмен*, вода, каприлик/каприк триглицериди, коко-каприлат/карпат, глицерин**, цетеарил алкохол, цетил алкохол, бензил алкохол, матичен млеч*, сок во прав од лист на алое вера*, екстракт од пупка од бука*, екстракт од плод на морски зрнастец*, екстракт од темјанушка*, цетеарил глукозид, олеински/линолеински/линоленски полиглицериди, парфем, ксантан гума, дехидроацетна киселина, токоферол, натриум хидроксид, линалол, цитронелол, бензоева киселина, лимонска киселина.

*состојки од органско производство

**направено со органски состојки

98% од вкупните состојки се од природно потекло.

99% од вкупните растителни состојки се од органско производство.

65% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: нанесете нежно на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се