FREZYDERM Atoprel Крем за туширање за сува и чувствителна кожа, 300 мл

FREZYDERM Atoprel Крем за туширање за сува и чувствителна кожа, 300 мл
929,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053716C
favorite_border

Опис на производот

  • Крем за туширање за сува и сензитивна кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • 20% функционална липидна содржина
  • За бебиња, деца и возрасни

Крем за туширање збогатен со природни путери и масла за секојдневно чистење на сува, сензитивна и кревка кожа која има тенденција кон атопична кожа

  • Ги надополнува липидниот слој на кожата
  • Ја хидрира кожата
  • Ја зајакнува епидермалната бариера
  • Ја заштитува кожата

Нова формулација со идеално функционална липидна содржина од 20%, која служи да се избегне нарушувањето на хидролипидната обвивка на кожата и да се помогне на сувата и сензитивна кожа која има тенденција да стане атопична.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, сончогледово масло, натриум тридецет сулфат, глицерин, шеа путер, пропанедиол, натриум хлорид, натриум лауроамфоацетат, етилхексил оливат, метилпропанедиол, кокамид МЕА, диметикон, екстракт од кора ма магнолија, екстракт од лист на рузмарин, гуар гума, лактитол, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, натриум гликолат, каприлил гликол, фенетил алкохол, фенилпропанол, лимонска киселина, ксилитол, дихидромирценол.

Употреба:

Нанесете на влажна кожа и масирајте нежно. Исплакнете со вода и нежно поминете со пешкир. Може да се користи кај бебиња, деца и возрасни. Наменето за лице и тело.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се