FREZYDERM Baby Купка за бебиња, 300 мл

FREZYDERM Baby Купка за бебиња, 300 мл
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036523C
favorite_border

Опис на производот

  • Купка со камилица, пченични протеини и бадемово масло
  • За бебиња (од раѓање), деца и возрасни
  • Не содржи вештачки бои и парабени
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Наменето за чувствителната бебешка кожа

Купка со благи сурфактанти, камилица, пченични протеини и бадемово масло за секојдневно капење и за нега на кожа иритирана од пелени.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, ПЕГ-120 метил гликоза диолеат, ПЕГ-60 глицериди на бадем, натриум лаурет сулфат, натриум лаурет-8 сулфат, кока-мидопропил бетаин, пропилен гликол, динатриум лаурет сулфосуцинат, натриум лауроил саркосинат, феноксиетанол, поликватерниум 7, екстракт од цвет на камилица, хидролизирани пченични протеини, хидролизиран пченичен скроб, магнезиум лаурет сулфат, магнезиум лаурет-8 сулфат, магнезиум олет сулфат, натриум олет сулфат, ПЕГ 40 хидрогенизирано масло од рицинус, ППГ 26 бутет 26, каприлил гликол, динатриум ЕДТА, калиум сорбат, натриум бензоат, парфем, амил цинамал, цинамил алкохол, цитронелол, кумарин, гераниол, линалол.

Употреба: за надворешна употреба.

  • Не предизвикува иритација на очите и кожата.
  • После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се