FREZYDERM Богат дневен крем против брчки (45+), 50 мл

FREZYDERM Богат дневен крем против брчки (45+), 50 мл
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041236C
favorite_border

Опис на производот

  • За лифтинг и зацврстување на кожата
  • За сите типови кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба

Дневниот богат крем против брчки, лесно миризлив, овозможува:

  • Зацврстување и обновување на кожата
  • Хидратација и мекост
  • Подобрување на еластичноста и дермалната густина на кожата
  • Намалување на појавата на брчки и заштита од фотостареење

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, етилхексил метоксицинамат, С12-20 киселински ПЕГ-8 естер, глицерил стеарат, бутил метоксидибензоилметан, циклометикон, глицерин, цетил алкохол, бутилен гликол, арганово масло, диметикон, етилен/акрилик киселински кополимер, етилхексил триазон, ПЕГ-100 стеарат, аргинин, екстракт од лоза, екстракт од морски кељ, екстракт од рузмарин, екстракт од корен од сладок компир, хидролизирани овесни протеини, масло од пченични никулци, глицин соја стероли, полен екстракт, глицин соино масло, маслиново масло, лецитин, ниацинамид, натриум хијалуронат, шизофилан, динатриум аденосин трифосфат, арахидил пропионат, ацетил тетрапептид-9, токоферил ацетат, пантенол, манитол, бетаин, ретинил палмитат, пчелин восок, микрокристален восок, олеил алкохол, октилдодеканол, алуминиум скроб октенилсукцинат, стеарил стеарат, амониум акрилоилдиметилтаурат/ВП кополимер, каприлик/каприк триглицерид, ксантан гума, BHT, бензоева киселина, динатриум ЕДТА, феноксиетанол, дехидроацетична киселина, етил линолеат, етил линоленат, етил олеат, парфем, бензил салицилат, цитронелол, д-лимонен, гераниол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, хидроксиизохексил 3-циклохексен карбоксалдехид, бутилфенил метилпропионал, линалол, алфа-изометил јонон.

Употреба: за секојдневна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се