FREZYDERM Гел за миење лице, за чувствителна кожа, 200 мл

FREZYDERM Гел за миење лице, за чувствителна кожа, 200 мл
419,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041235C
favorite_border

Опис на производот

Течен гел за нега и чистење на чувствителна кожа со СМ глукан.

  • За сите возрасти - за лице и тело
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени, сапун, парфем и бои
  • За надворешна употреба

Есктра благ течен гел за чистење, со благи сурфактанти и неутрална рН вредност, наменет за кожа склона кон контактен дерматитис, атопична кожа, кожа со алергиски егзематозни реакции, во случај на нетолеранција на алкални сапуни, пост-дермоабразија и опоравување од пластична хирургија.

Течниот гел овозможува хигиена на чувствителната кожа за време на пубертетот и менопаузата.

Се употребува и за отстранување на шминката и нечистотиите од кожата, дури и од областа околу очите.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, лаурил полиглукоз, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил овесни аминокиселини, натриум лауроил глутамат, коко-бетаин, алое вера, екстракт од цвет од портокал, натриум РСА, натриум карбоксиметил бетаглукан, натриум кокоил изетионат, натриум лактат, натриум метил кокоил таурат, алантоин, фруктоза, глицин, иноситол, пантенол, ниацинамид, ПЕГ/ППГ-120/10 триметилолпропан триолеат, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, поликватерниум-10, уреа, лаурет-2, ППГ-26-бутет-26, динатриум ЕДТА,хлорфенесин, феноксиетанол, млечна киселина. Серискиот број, датумот на производство и рокот на употреба се назначени на амбалажата.     

Употреба: се нанесува нежно на влажна кожа и се плакне.

  • Остава заштитен слој
  • За секојдневна употреба или според упатствата на лекар

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се