FREZYDERM Крем со троен систем за хидратација со хијалуронска киселина (30 - 45 г), 50 мл

FREZYDERM Крем со троен систем за хидратација со хијалуронска киселина (30 - 45 г), 50 мл
839,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042256C
favorite_border

Опис на производот

Крем за лице за хидратација и обновување на кожата 30 - 45 г

  • За сите видови кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба

Овој крем за лице со богата текстура и троен систем за хидратација со хијалуронска киселина го хидрира не само надворешниот, туку и најдлабоките слоеви на кожата. Ја подобрува епидермалната кохезија и функционалноста на колагенските влакна, што резултира со подобрување на цврстината и еластичноста и намалување на појавата на брчки.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, неопентил гликол дикаприлат/дикапрат, Di C12-13 алкил малат, масло од сончогледово семе, масло од арган, алуминиумски скроб октинисукцинат, Imperata cylindrica, токоферил ацетат, диметикон, пропилен гликол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од рузмарин, екстракт од лист од рузмарин, пантенол, динатриум уридин фосфат, глицерин, ацетил тетрапептид-9, ацетил тетрапептид-11, натриум хијалуронат, етил ферулат, манитол, Bis-PEG/PPG-20/5 PEG/PPG-20/5 диметикон, метокси PEG/PPG-25/4 диметикон, каприлик/каприк триглицериди, тридецет-6, натриум полиакрилат, полиглицерил-5 триолеат, ПЕГ-8, бензоева киселина, карбомер, дехидроацетична киселина, С18-С21 алкани, динатриум едта, етилен/акрилна киселина кополимер, феноксиетанол, ксантан гума, парфем, бензил бензоат, цитронелол, кумарин, гераниол, линалол, алфа-изометилион.

Употреба: нанесете на лицето и вратот еднаш или два пати во текот на денот. За секојдневна употреба и во текот на целата година.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се