FREZYDERM Пилинг гел за чистење лице, 100 мл

FREZYDERM Пилинг гел за чистење лице, 100 мл
579,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052858C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба
  • За сите типови на кожа и сите возрасти

Освежувачки пилинг гел со хербални сферични гранули. Ефикасно ги елиминира мртвите кератиноцити. Овозможува длабинско чистење и хидратација на кожата, ги отпушува порите на кожата од себум, шминка и нечистотии. Не го иритира чувствителниот епидермис на лицето.

Оваа разладувачка формула содржи зрна од јојоба кои не дозволуваат пилингот на било каков начин да ја оштети кожата, што го прави соодветен и за чувствително лице.

Содржи пептиди од дрвото Моринга кое овозможува длабинско чистење на кожата од било какви нечистотии (загадувачи на воздух, чад од цигари итн).

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав:

Активни состојки: природни гранули, пептиди од моринга, биодостапна форма на хијалуронска киселина, екстракт од смоква.

  • Моринга пептид:  за чистење | Заштита од загадувачите на воздух
  • Екстракт од смоква: навлажнувачко дејство
  • Зрна од јојоба: ексфолијација
  • Хијалуронска киселина: хидратација

Употреба: нанесете на влажна кожа и масирајте нежно со кружни движења.

Исплакнете со вода и исушете го лицето.

Да се користи најмалку 1-2 пати во неделата.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се