FREZYDERM Прва помош при oтоци, крвни подливи и модринки, 50 мл

FREZYDERM Прва помош при oтоци, крвни подливи и модринки, 50 мл
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031786C
favorite_border

Опис на производот

  • Прва помош при oтоци, крвни подливи и модринки.
  • Наменето за бебиња (над 3 месеци), деца и возрасни.
  • За лице и тело
  • Не содржи супстанции со својства на лек
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени        

Збогатено со растителни состојки за ублажување на болката и намалување на отокот, спречување појава на модринки, смирување на воспалението и зајакнување на микроциркулацијата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: растителни екстракти, полисахариди од морски алги, флавоноиди, сапонозиди, бета глукани.

Употреба: нанесете со чист прст на зафатената област.
Ако е потребно, нанаесете повторно.

Да не се нанесува на отворени рани.
Да се чува на температура од 5 до 25°С.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се