FREZYDERM Sun Screen Безбоен спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл

FREZYDERM Sun Screen Безбоен спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл
809,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045528C
favorite_border

Опис на производот

Безбоен спреј за заштита од сонце со висок заштитен фактор 50+

  • За лице и тело
  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • UVA заштита

Безбоен спреј за заштита од сонце со висок заштитен фактор 50+ погоден за фотосензитивна кожа, светли фото-типови (I, II), дисхромија, екстремни состојби на сончева радијација, состојби на дерматози.

  • Лесно се нанесува
  • Не ја масти кожата
  • Штити од оксидативен стрес и фото-стареење

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: алкохол денат, изобутан, етилхексил метоксицинамат, октокрилен, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, пропан, дибутил адипат, етилхексил салицилат, пентилен гликол, парфем, бутан, полиестер-10, пропилен гликол дибензоат, бутил метоксидибензоилметан, екстракт од приморски кељ (Crambe maritima), каприлик/каприк триглицериди, бензил салицилат, кумарин, хидроксиизохексил 3-циклохексен карбоксалдехид, бутилфенил метилпропионал, д-лимонен, линалоол.

Употреба:

  • За лице: нанесете од спрејот на рацете а потоа на лицето, избегнувајте ја областа околу очите
  • За тело: нанесете го спрејот на чиста кожа

Повторувајте често.
За надворешна употреба.
Да се чува на места недостапни на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се