GEROVITAL Beauty Natural Beige Течна пудра со СПФ 10, 30 мл

GEROVITAL Beauty Natural Beige Течна пудра со СПФ 10, 30 мл
839,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
047048C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL BEAUTY Skin Foundation NATURAL BEIGE SPF 10

  • Течна пудра со СПФ 10
  • Со хијалуронска киселина и витамин Е

Лесна и течна текстура која дава изедначен и природен изглед на вашата кожа. Содржи акваксил и липозоми на хијалуронска киселина, хидратантни активни состојки, и витамин Е со антиоксидантни својства. Благодарение на силиконскиот прав и минералните пигменти, кожата е со изедначена боја и матиран ефект.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, CI 77891, цинк оксид (нано), изононил изононаноат, етилхексил метоксицинамат, диметикон /винил диметикон кросполимер, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, октилдодеканол, ксилитилглукозид, CI 77492, триетоксикаприлилсилан, анхидроксилитол, хидроксиетил акрилат/ натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, глицерин, етилен/пропилен/стирен кополимер, сорбитан олеат, 2-феноксиетанол, ксилитол, октилдодецил ксилозид, ПЕГ-30 диполихидроксистеарат, сорбитан изостеарат, полисорбат 60, пропанедиол, лецитин, натриум хијалуронат, токоферол ацетат, екстракт од исландски мов, карбомер, етилхексилглицерин, силика, парфем, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, ВНТ, CI 77491, CI 77499.

Мислења на потрошувачи

kitanovska.viki
5
10 ка за покривност, хидратација, лесна текстура
После многу испробани пудри, потврдувам потполно дека е број 1 пудра
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се