GEROVITAL H3 Evolution Ампули со хијалуронска киселина, 10 ампули по 2 мл

GEROVITAL H3 Evolution Ампули со хијалуронска киселина, 10 ампули по 2 мл
944,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022750C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 EVOLUTION Hyaluronic acid ampoules

  • Ампули од хијалуронска киселина
  • Дерматолошки тестирано.
  • 10 дневен третман
  • Интензивно хидрирана кожа

Ампулите содржат серум богат со Superoxide Dismutase и чиста хијалуронска киселина, со интензивно хидратантно дејство за измазнување на брчките. Чистата хијалуронска киселина има интензивно хидратантен ефект и двојно дејство: ги обновува резервите со вода на кожата и ja намалува трансепидермалната загуба на вода. Липозомите со хијалуронска киселина навлегуваат во кожата и ги пополнуваат брчките одвнатре, значително намалувајќи ја нивната понатамошна појава.

Ефектот против стареење е подобрен со ензимот Superoxide Dismutase кој игра заштитна улога за колагенот и еластинот.

Дејство: со редовна употреба видно се намалува појавата на длабоки брчки.

Пакување: 10 ампули по 2 мл

Содржина

Состав: вода, пентилен гликол, глицерин, натриум хијалуронат, екстракт од Chondrus crispus, феноксиетанол, глицерил лаурат, супероксид дисмутаза, пропанедиол, лецитин, карбомер, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, трометамин.

Употреба: содржината на ампулата истурете ја во дланката и нанесете ја на чиста кожа со нежна масажа. Целата содржина на ампулата е наменета за една употреба. Ампулите се нанесуваат наутро или навечер во сесии од десет дневен третман. За долготрајни ефекти, применувајте го овој третман секој месец.

Да се избегнува контакт со очи! Само за надворешна употреба!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се