GEROVITAL H3 Evolution Дневна регенеративна лифтинг крем со СПФ10 (30+), 50 мл

GEROVITAL H3 Evolution Дневна регенеративна лифтинг крем со СПФ10 (30+), 50 мл
707,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022741C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 EVOLUTION 30+ Moisturizing lifting cream

  • Хидратантен лифтинг крем за дневна употреба со СПФ10
  • Дерматолошки тестирано
  • Од 30+

Хидратантен крем за дневна употреба кој Ви нуди УВ заштита во текот на целиот ден.

Резултат: цврста, интензивно хидрирана, заштитена кожа.

Дејство: ги корегира недостатоците на кожата и ја намалува појавата на брчки. Активните состојки го спречуваат деструктивното дејство на УВ зрачењето и другите надворешни фактори, благодарејќи на синергетското дејство помеѓу Superoxide Dismutase – ензим против стареење – BoswelliaSerrata и УВ филтрите.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, етилхексил метоксицинамат, каприлик/каприк триглицериди, глицерин, сквалан, сахароза полистеарат, цетеарил глукозид, цетеарил алкохол, бутил метоксидибензоилметан, дипалмитол хидроксипролин, глицерил стеарат, шеа путер, диметикон, феноксиетанол, токоферил ацетат, титаниум диоксид (нано), алумина, натриум полиакрилат, хидрогениран полиизобутен, дипропилен гликол, екстракт од Boswellia Serrata, ксантан гума, каприлил гликол, пектин, хидролизиран растителен протеин, серин, аргинин, пролин, гликоза, Chondrus Crispus, бутилен гликол, пропанедиол, лецитин, натриум хијалуронат, карбомер, парфем, хидрогенизиран полидецен, етилхексилглицерин, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, тридецет-6, ВНА, аденозин, супероксид дисмутаза, пентилен гликол, трометамин.

Употреба: се нанесува наутро на лицето, вратот и деколтето по темелно отстранување на шминката. Претставува одлична основа за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се