GEROVITAL H3 Evolution Серум за корекција на брчки, 15 мл

GEROVITAL H3 Evolution Серум за корекција на брчки, 15 мл
707,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022746C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 EVOLUTION Perfect Anti-Aging Serum

  • Серум против стареење
  • Дерматолошки тестирано

Намена: Моќен производ со извонредни ефекти против стареење, специјално развиен за третман на зрела кожа. Резултат: цврста и хидрирана кожа, со значително намалена појава на брчки.

Дејство: Непосредни ефекти: намалување на појавата на брчки за краток временски период, како резултат на дејството на екстрактот од Gatuline Expression и липозомите со хијалуронска киселина.

Активни состојки: Оригиналниот систем против стареење - Супероксид дисмутаза, Trylagen и GP4G, ги иницира структурни промени во колагенските влакна, ја обезбедува потребната енергична поддршка и антиоксидантната заштита.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Acmella Oleracea Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tripeptide-10 Citrulline, Tripeptide-1, Lecithin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Carbomer, Caprylyl Glycol, Pectin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Serine, Arginine, Proline, Glucose, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Artemia Extract, Potassium Sorbate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Superoxide Dismutase, Pentylene Glycol, Tromethamine, Adenosine, Sodium Benzoate.

Употреба: се нанесува наутро и навечер откако темелно ќе го исчистите лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се