GEROVITAL H3 Hyaluron C Мицеларна вода, 400 мл

GEROVITAL H3 Hyaluron C Мицеларна вода, 400 мл
377,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045280C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® H3 HYALURON C Мицеларна вода

  • Дерматолошки тестирано
  • Со хијалуронска киселина и витамин Ц

Мицеларната вода се базира на дејството на формираните мицелии, кои помагаат во елиминирање на сите нечистотии акумулирани на површината на кожата.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, феноксиетанол, етилхексилглицерин, натриум хијалуронат, парфем, 3-О-етил-аскорбинска киселина, натриум цитрат, лимонска киселина.

Употреба: се нанесува на лицето, вратот и деколтето, нежно масирајќи со помош на памучна вата.

Нема потреба од плакнење!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се