GEROVITAL H3 Retinol Крем против брчки со ретинол (30+), 50 мл

GEROVITAL H3 Retinol Крем против брчки со ретинол (30+), 50 мл
594,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029314C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 Retinol Wrinkle Prevention Cream

  • Крем против брчки
  • 30+
  • Дерматолошки тестирано

Овој крем, специјално дизајниран за да ја спречи појавата на брчки, содржи ретинол, кој длабоко навлегува во дермисот. Благодарение на ретинолот, кој ги забрзува ензимските процеси и клеточната делба, кожата сама се регенерира одвнатре. Се нормализираат метаболичките процеси и се забавува појавата на брчки. Комплексот Sepilift заедно со витамините А и Е ги поттикнуваат овие ефекти преку нивното синергетско дејство.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Squalane, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Dimethicone, Ethylhexyl Cocoate, Dimethiconol, Tocopherol, Retinol, Dimethylmethoxy Chromanol, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Tocopheryl Acetate, Parfum, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Bht, Tetrasodium Edta, Sodium Hydroxide, Bha.

 Употреба: Се нанесува секојдневно на лицето, вратот и деколтето.

Се препорачува да се избегнува изложување на сонце и употреба на кремот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се