GEROVITAL H3 Retinol Крем за очи против брчки (30+), 15 мл

GEROVITAL H3 Retinol Крем за очи против брчки (30+), 15 мл
594,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029313C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 Retinol Anti Wrinkle Eye Contour Cream

  • Крем за очи против брчки
  • 30+
  • Дерматолошки тестирано

Овој крем против брчки за нега на чувствителната област околу очите содржи ретинол, кој длабоко навлегува во дермисот. Комплексот Sepilift заедно со витамините А и Е ги намалуваат брчките, ја зголемуваат еластичноста и цврстината на кожата и спречуваат појава на нови брчки. Екстрактот од Boswellia Serrata има смирувачки и анти-надразнувачки ефекти и обезбедува дополнителна заштита на оваа чувствителна област.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Squalane, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-22, Dimethicone, Ethylhexyl Cocoate, Dimethiconol, Tocopherol, Retinol, Dimethylmethoxy Chromanol, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Butyrospermum Parkii Butter, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Parfum, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, BHT.

Употреба: Се нанесува секојдневно на областа околу очите.

Се препорачува да се избегнува изложување на сонце и употреба на кремот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се